česky | english

Home > O nás > Zprávy > Produkty podporující správný vývoj dětí Produkty podporující správný vývoj dětí

4. 3. 2012

Intrea-Piko s. r. o. na brněnském veletrhu PRODÍTĚ od 8. do 11. března představí široký sortiment potřeb pro volný čas včetně nové kolekce houpacích sítí La Siesta, vyvinutých speciálně pro děti. Chybět nebudou ani koloběžeky, odrážedla a dětská kola značky Yedoo.

Houpací sítě vyvinuté přímo pro děti

Mnohé děti dnes trpí přetížením a nedostatkem pohybu. Již odmala jsou cíleně rozvíjeny a nemají prostor pro všestranný a spontánní pohyb, který přispívá nejen k dobré fyzické kondici, ale i k rozvoji přirozené inteligence.

Bezpečný prostor pro volnou zábavu a nenucené pohybové aktivity nabízejí dětem houpací sítě a sedačky z nové kolekce od La Siesty. Na jejich vývoji se podíleli lékaři a odborníci z německé Spolkové společnosti pro podporu pohybu a tělesné kondice (BAG). Děti si v nich budou rády hrát i odpočívat. Navíc, aniž by si všimly, budou posilovat svaly, rozvíjet motoriku a smysl pro rovnováhu.

Podle odborníků z BAG houpání, stejně jako všechny obdobné pohyby, poskytuje důležité stimuly pro rozvoj mozku. Vytvářejí a upevňují se při něm nová neuronová spojení, která zvyšují funkčnost mozkové kůry a tím i přirozenou inteligenci dětí.

„Houpací sítě se dají využít i jako pomůcka i při léčbě hyperaktivních dětí trpících poruchou pozornosti,“ dodává vedoucí prodeje sítí a sedaček La Siesta Jiří Ščerbanovský a vysvětluje: Tyto děti si svým neposedným chováním přirozeně stimulují centrum rovnováhy, které produkuje speciální látky, jež se právě v jejich organismu nacházejí ve velmi nízké koncentraci. “

Houpací sítě z nové kolekce PAPAGAYO, IRIANIMUNDO ze 100% organické bavlny mají oproti klasickým sítím kratší závěsné systémy, které jsou pro zvýšení bezpečnosti pevně spojené se sítí.

Zateplenou houpací síť ANIMUNDO s motivy afrického safari lze využit také jako podložku na hraní pro batolata. V letošní nabídce přibyly i nové barevné varianty oblíbených dětských závěsných vaků JOKI a kolébka pro miminka.

Expozici houpacích sítí a sedaček pro děti i dospělé najdou návštěvníci veletrhu na stánku PAV V 074.

Ve vystavených modelech si zájemci budou moci odpočinout a vyzkoušet blahodárné účinky houpacích sítí a sedaček na vlastní kůži.

Koloběžky, odrážedla a dětská kola Yedoo

Na stejném místě si pak návštěvníci a jejich děti budou moci vyzkoušet, jak se jezdí na koloběžkách, odrážedlech a dětských kolech značkyYedoo, které podobně jako houpací sítě La Siesta, přinášejí dětem nenucenou zábavu a příležitost jen tak si hrát či jezdit a užívat si radostné bytí bez tlaku na výkon.

V široké nabídce produktů Yedoo najdou svůj stroj všichni od 3 do 100 let. Dan Pilát, šéf značky a ředitel společnosti Intrea Piko s. r. o, k sortimentu říká: „Koloběžky, odrážedla a dětská kola vyrábíme ve více produktových řadách. Sportovní nadšenci dávají přednost řadě Yedoo Superior s kvalitnějšími komponenty. Běžné zájemce ale plně uspokojí levnější řada Yedoo Basic. Limitovaná edice Yedoo Čtyřlístek potěší především děti. A speciální edici bezúdržbových koloběžek ocení zase ve školkách a školách.“

K zakoupení bude i řada Yedoo doplňků jako jsou lahve, přilby, tachometry, dětské sedačky blatníky z pružného a odolného plastu. Na malé sběratele čeká na stánku plno drobných dárků.

Prezentaci produktů Yedoo najdete na stánku PAV V 074.