česky | english

Home > O nás > Zprávy > Tuningová dílna Yedoo na veletrhu FOR BIKES Tuningová dílna Yedoo na veletrhu FOR BIKES

26. 3. 2012

Na cyklistickém veletrhu FOR BIKES, který se koná od 30. března do 1. dubna 2012 v Praze Letňanech najdete koloběžky, odrážedla a dětská kola Yedoo v hale číslo 2 na stánku A 17. V expozici ve stylu tuningové dílny budou kromě široké nabídky značky Yedoo k vidění i speciálně upravené modely pro náročné sjezdy, freestyle či silniční jízdu.

Koloběžky již dávno nejsou jen módním trendem a zábavou pro děti. Aktivně je používá tisíce lidí. Koloběh jako alternativu k jízdě na kole si také oblíbilo mnoho cyklistů. Jízda na koloběžce totiž rovnoměrněji zapojuje celé tělo a výborně protahuje zádové svaly, které jsou na kole neúměrně zatěžovány. Navíc je fyzicky náročnější, a dá se tedy využít i k výkonnostnímu tréningu.

„Zájemcům v naší tuningové dílně ukážeme, jak si sestavit svůj vlastní speciál. Například koloběžka pro divokou jízdu v terénu by měla mít odpruženou vidlici, hydraulické kotoučové brzdy, ližinu na ochranu podvozku a terénní pneumatiky,“ vysvětluje Jakub Bostl, šéf konstruktér Yedoo a jako příklad uvádí model Yedoo Mezeq DISC se zesíleným rámem a nosností až 150 kg.

Pro rychlou jízdu na silnici se naopak hodí odlehčený rám, speciální komponenty a pneumatiky s protiprůrazovou vrstvou a nízkým valivým odporem.

Jiné požadavky budou mít teenageři, kteří milují freestyle. Těm Yedoo nabídne obratnou koloběžku Ox, která má zesílený výplet ráfků, zátěžové náboje kol a brzdový systém, umožňující protáčení řídítek. I takto vybaveného Oxe lze ale dále vyladit podle individuálních potřeb.

V tuningové dílně Yedoo budou k vidění i obratné koloběžky do města jako je například Yedoo City či prototyp elektrokoloběžky, kterou Yedoo chystá pro uvedení do prodeje. Samozřejmě nebudou chybět ani koloběžky, odrážedlajízdní kola Yedoo pro děti. Ty se dají, k radosti většiny tatínků, vyladit stejně dobře jako modely pro dospělé.

V rámci tunigové show si návštěvníci veletrhu budou moci některé vystavené stroje vyzkoušet, a na místě tak pocítit rozdíly v jízdě na jednotlivých modelech. Navíc zájemci budou mít příležitost objednat si koloběžku Yedoo, osazenou komponentami podle jejich přání.