česky | english

Home > O nás > Zprávy > Na veletrhu MOBITEX představíme luxusní prostorné houpací sítě pro dva Na veletrhu MOBITEX představíme luxusní prostorné houpací sítě pro dva

23. 4. 2012

Během mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX, konaného na brněnském výstavišti od 24. do 28. dubna, si návštěvníci budou moci vyzkoušet některé z novinek sortimentu houpacích sítí a sedaček La Siesta pro rok 2012. Hlavním lákadlem expozice budou tentokrát prostorné luxusní sítě pro dva, vyrobené z jemných tkanin.

Pohodlí ve velkém stylu

Hlavním lákadlem expozice bude tentokrát řada prostorných luxusních sítí z jemných tkanin. Například brazilské houpací sítě pro dva BOSSANOVA či ENAMORADA zaujmou ozdobnou ručně tkanou krajkou, která je v zemi svého původu považovaná za symbol blahobytu a dobrého postavení. Za pozornost stojí také elegantní prošívaná lůžka v severoamerickém stylu.

Houpací sítě a vaky podporují správný vývoj dětí

Houpací sítě a sedačky La Siesta jsou vyhledávané rovněž pro svoje blahodárné účinky na lidské zdraví. Dospělým přinášejí rychlou úlevu od stresu a děti v nich najdou nejen ideální místo pro své hry, ale i pomůcku, podporují jejich správný vývoj.

„Houpání, je-li prováděné v raném věku, poskytuje důležité stimuly pro rozvoj mozku. Vytvářejí a upevňují se při něm nová neuronová spojení, která zvyšují funkčnost mozkové kůry a tím i přirozenou inteligenci dětí,“ vysvětluje vedoucí prodeje sítí Jiří Ščerbanovský.

Na vzniku nové řady sítí a sedaček pro děti se spolu s La Siestou podíleli i odborníci z německé Spolkové společnosti pro podporu pohybu a tělesné kondice (BAG). Vzniklo tak několik modelů, ve kterých si děti budou rády hrát, odpočívat a mimoděk i posilovat svaly, rozvíjet motoriku a smysl pro rovnováhu.

Nové houpací sítě PAPAGAYO, IRIANIMUNDO ze 100% bavlny, pocházející z ekologické produkce, mají oproti klasickým sítím kratší závěsné systémy pro zvýšení bezpečnosti. Zateplenou síť ANIMUNDO s motivy afrického safari lze využit také jako podložku na hraní pro batolata. V letošní nabídce přibyly i nové barevné varianty oblíbených dětských závěsných vaků JOKI.

HamacTex a další novinky

K sítím, které Intrea-Piko na MOBITEXU představí, bude též patřit venkovní síť SONRISA ze speciálně vyvinutého vodě-odolného vlákna HamacTex. Jeho vlastnosti splňují požadavky na celoroční využití houpacích sítí. HamacTex je stejně jako bavlna příjemný na dotek a snadno se udržuje, navíc je ale odolný proti vodě, oděru, žmolkování a vyblednutí.

„Sonrisa je ideální na zahradu, díky minimální navlhavosti, která je pro HamacTex typická, ji klidně můžete nechat přes noc venku,“ upřesňuje vedoucí prodeje Jiří Ščerbanovský a dodává: „O sítě z funkčního vlákna je velký zájem, předpokládám, že se stanou hitem letošního léta.“

Součástí nabídky La Siesty jsou i extrémně lehké a skladné houpací sítě pro cestovatele, vyrobené z hedvábné padákoviny a také doplňky – elegantní kovové dřevěné stojany a praktické sady pro různé způsoby uchycení produktů La Siesta.

Expozici houpacích sítí a sedaček La Siesta najdete:

MOBITEX 24. – 28. 4., stánek číslo 009, hala G2.