česky | english

Home > O nás > Zprávy > PÉTANQUE - hra, která vás zabaví na celé léto PÉTANQUE - hra, která vás zabaví na celé léto

29. 5. 2012

Hezké počasí přináší nové možnosti, jak trávit volný čas. Pro ty, kteří mají rádi zábavu, společnost a sport, při němž se nezapotí je pétanque tou nejlepší volbou!

Pravidla jsou jednoduchá

Pétanque může hrát každý bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Pravidla se během několika minut naučí malá holka stejně jako pán v letech. Vhodný plácek se najde všude a soutěž, v níž se hráči snaží umístit svoje koule co nejblíže cíli, kterým je barevná dřevěná kulička zvaná košonek (v překladu prasátko), může začít.

Soupeřit proti sobě mohou dvojice, trojice i jednotlivci, přičemž ve trojicích se hází dvěma koulemi. Jinak má každý hráč tři. Kovové koule mají pro jednodušší rozeznání různá rýhování. Plastové koule se liší barvou. Pétanque se hraje na body. Ty se sčítají, až když všichni odhodí své koule. Družstvo, které má kouli nejblíže ke košonku vyhrává a připočte si tolik bodů, kolik má koulí blíže, než je nejbližší koule soupeřova.

Podrobná pravidla této společenské hry, jež je oblíbená především ve Francii, jsou součástí každé námi nabízené sady.

Vybírat můžete ze tří sad pétanque značky Intrea (pro jednoho, dva a čtyři hráče) určené pro rekreační sport a z jedné sady původní francouzské značky JB pro profesionální hráče.

V nabídce najdete také plastový pétanque Intrea pro děti a začátečníky a doplňky jako jsou magnet pro snazší sbírání koulí či počítadlo pro zaznamenávání bodů.

Přejeme krásné léto a hodně skvělé zábavy s pétanque!