česky | english

Home > O nás > Zprávy > Yedoo na FOR BIKES Yedoo na FOR BIKES

28. 3. 2013

Přijďte se podívat na jarní veletrh For Bikes, který každoročně otevírá cyklistickou sezónu v Čechách. Yedoo zde představí prototyp nejlehčího odrážedla ve své třídě, jedinečné technické inovace koloběžek a koloběžky s neotřelým designem od mladých návrhářů. Na stánku Yedoo se také dozvíte o neobvyklé výpravě českých mistrů koloběhu na Tour de France.

Ještě lehčí odrážedlo

Yedoo Too Too C je v současné době nejlehčím odrážedlem ve své třídě, značka chce však na veletrhu FOR BIKES představit prototyp ještě lehčího odrážedla s celohliníkovým rámem, hliníkovými řídítky a dalšími odlehčenými komponenty. Nové odrážedlo váží pouhých 3,5 kg a může se pochlubit i dalšími vychytávkami: Zadní dvojitá vidlice umožní snížit výšku sedla až na 30 cm od země. Důmyslně vymyšlená geometrie zadní části odrážedla zase zaručí optimální vzdálenost řídítek od sedla i při změně nastavení jeho výšky.

„Odrážedlo bude určeno dětem od 2 let, ale myslím, že velkou radost udělá i maminkám, které stroje svým dětem často poponášejí,“ usmívá se šéf konstruktér Yedoo, který je sám otcem dvou malých dětí.

Inovace 2013

Nová kolekce koloběžek Yedoo pro dospělé se na trhu objeví během letošního léta a podzimu. K její atraktivitě přispějí i početné technické inovace jakou jsou například jedinečně integrované stojánky nebo speciálně upravená zadní vidlice. Pomocí ní se dá světlá výška stupátka lehce přizpůsobit jízdnímu terénu. „Při pohybu po hladkém asfaltu se hodí každý milimetr, který sníží světlou výšku stupátka a zároveň zmenší zátěž stojné nohy. Naopak v terénu by mělo být stupátko co nejvýše, aby nezadrhávalo o nerovnosti,“ vysvětluje Jakub Bostl a dodává: „Díky naší dvojité zadní vidlici si uživatelé některých nových modelů koloběžek Yedoo budou moci výšku stupátka upravit až o 2,5 cm.“

Příznivci koloběhu si na cyklistickém veletrhu budou moci prohlédnout i zbrusu novou silniční koloběžku Yedoo Wolfer s celohliníkovým rámem, 28palcovým předním kolem a galuskovými pneumatikami a také její trekingovou úpravu – koloběžku Yedoo Trexx. „Pokud vše půjde podle plánu, obě koloběžky uvedeme do prodeje letos na podzim, doplňuje Bostl.“

I koloběžky potřebují design

Letošní expozici zpestří několik modelů koloběžek Yedoo, které podle své vize vylepšili mladí designéři a fandové koloběžek. Návštěvníci se mohou například těšit na “oblečenou“ koloběžku Kateřiny Pilátové. Stroj v jejím podání září barvami a původní strohý design zjemňují pestré tkaniny, úplet a růžovo-fialová termoska.

Tour de France na koloběžce

Koloběžky již dávno nejsou jen módním trendem nebo zábavou pro děti. Aktivně je používá tisíce lidí. To, že se koloběžkový sport dotahuje na cyklistiku, svědčí i neobvyklý projekt Kick France 2013. Jeho hlavní protagonisté (mistři českého koloběhu) se poprvé v historii pokusí zdolat náročnou 3 360 km dlouhou trasu slavného cyklistického závodu Tour de France na koloběžkách. Tento jedinečný projekt na veletrhu představí jeho iniciátoři ve spolupráci s Yedoo, které se stalo jedním z hlavních partnerů Kick France 2013.

Kde nás najdete

Stánek Yedoo na veletrhu FOR BIKES, který se koná od 5. – 7. dubna v Praze Letňanech, najdete v hale 2/A pod číslem 19. Hned vedle na stánku číslo 18 se návštěvníci mohou setkat s mistry koloběhu z Kick France 2013, kteří se s nimi rádi podělí o své zkušenosti i nadšení. Testovací centrum a půjčovna Yedoo budou umístěné ve venkovním stánku poblíž hlavního vstupu do areálu výstaviště.