česky | english

Home > O nás > Zprávy > Začínáte se šipkami? Přinášíme vám pár užitečných rad Začínáte se šipkami? Přinášíme vám pár užitečných rad

30. 4. 2013

Lámete si hlavu, zda vybrat mosaz nebo wolfram? Štíhlé nebo standardní letky? Nemějte obavy. Odpovědi na tyto i další ošidné otázky vám přinášíme přímo od našeho superhrdiny Harrowsmana.

Jaký je rozdíl mezi wolframem a mědí?

Wolfram má dvakrát větší hustotu než měď. Těla wolframových šipek tak mohou být až o polovinu štíhlejší, na terči se jich seskupí víc do jednoho místa a vy, pokud se vám podaří dobře zacílit, můžete získat mnohem vyšší počet bodů.

Výhodou mosazných šipek je především jejich nízká cena.

Proč se šipky vyrábí s různým obsahem wolframu?

Čím je větší podíl wolframu ve slitině, ze které se šipky vyrábějí, tím štíhlejší šipka bude. Podíl tohoto ušlechtilého kovu se vyjadřuje procenty. Šipka s 90 % wolframu bude tenčí a samozřejmě i dražší než 80%.

Proč mají násadky různou délku?

Násadky se vyrábějí z různých materiálů, jako jsou polykarbonáty, grafit nebo hliník. Délka a hmotnost násadky ovlivňuje chování šipky při letu. V nabídce najdete násadky Medium, Short a Extra Short.

Proč je tolik různých tvarů letek?

Tvar a velikost plochy letky ovlivňují letové vlastnosti šipky. Slim, V-Wing nebo Combat letky se hodí spíše pro lehčí šipky, zatímco tvary Pear, Standard nebo Vortex jsou navržené pro středně těžké až těžké šipky.

Jaké terče jsou nejlepší?

Pro šipky s ocelovým hrotem

Sisalové terče (Bristle), jsou určené do hospod, klubů i na turnaje. Jsou vyrobené z miliónů hustě slisovaných sisalových vláken. Šipky mezi vlákna lehce pronikají a vzniklé otvory se díky jedinečné konstrukci terče opět zcela zacelí. Ocelové dráty vymezující jednotlivá pole, jsou tenké a zkosené, což zvyšuje skórovací plochu terče a snižuje množství odskoků. Sisalové terče mají dlouhou životnost.

V našem e-shopu najdete ale i terče pro rekreační hru vyrobené z papíru.

Pro šipky s plastovým hrotem

Elektronické terče na baterie či na připojení do elektrické sítě jsou vhodné především pro domácí použití. Automatické terče na mince jsou určené pro hospody a kluby. Naše nabídka elektronických terčů je velice rozmanitá.