česky | english

Home > O nás > Zprávy > Z KOPCA DO KOPCA – prohlídka vinných sklepů, degustace a koloběžkové závody Z KOPCA DO KOPCA – prohlídka vinných sklepů, degustace a koloběžkové závody

12. 4. 2013

Kopec Stráž ve Vrbici skrývá mnohé poklady. Tím nejcennějším jsou vinné sklepy vykutané do pískovce v sedmi patrech nad sebou a samozřejmě víno, které na svazích strážského kopce pěstují místní vinaři. Ti na 20. dubna pro veřejnost připravili netradiční ochutnávku, kterou zpestří koloběžkové závody pro děti i dospělé.

Akce pro rodiny s dětmi

Občanské sdružení VINAŘI VRBICE za podpory výrobce koloběžek, odrážedel a dětských kol Yedoo pořádají v sobotu 20. dubna netradiční ochutnávku místních vín nazvanou Z KOPCA DO KOPCA aneb Kdo by sa po tých kopcách trmácal po svojich. „Program jsme vytvořili tak, aby se degustace mohly zúčastnit i rodiny s dětmi. Věřím ale, že koloběžkové závody si nakonec nenechají ujít ani dospělí,“ říká starosta Vrbice Tomáš Bílek.

Půjčovna koloběžek a setkání s mistry českého koloběhu

Kvalitní koloběžky české značky Yedoo budou k zapůjčení pro všechny věkové kategorie na místě zdarma (požadovaná je pouze záloha ve výši 200 Kč a doklad totožnosti). „Letos do Vrbice přivezeme i naši unikátní sbírku historických modelů koloběžek, kterou se nám zatím podařilo shromáždit,“ říká šéfkonstruktér Yedoo Jakub Bostl a dodává: „Lidé se také budou moci setkat s českými mistry koloběhu, kteří se letos na koloběžkách pokusí pokořit slavný cyklistický závod Tour de France.

Vrbecké sklepy

Koloběžky Yedoo mohou návštěvníci využít i při samotné prohlídce vrbeckých vinných sklepů, které jsou zasazeny do kopce zvaného Stráž v unikátním uskupení v sedmi patrech nad sebou. Ceněné jsou především pro své kamenné vstupy s lomenými gotickými oblouky. Vrbice je nejvýše položenou obcí v okrese Břeclav a spolu s obcemi Bořetice, Němčičky, Kobylí a Velké Pavlovice tvoří vinařský mikroregion Modré Hory.

Cimbálová muzika a losování o koloběžku

Akci zpestří venkovní posezení s Varmužovou Cimbálovou muzikou a slosování ochutnávkových poukazů s možností vyhrát koloběžku Yedoo.

Podrobný program

10:00 – 12:00 Registrace závodníků a prodej ochutnávkových poukazů/ 12:00 – 16:00 Koloběžkové závody pro děti i dospělé/ 19:00 Posezení s Varmužovou Cimbálovou muzikou / Po celý den ochutnávka lahodných vrbeckých vín