česky | english

Home > O nás > Zprávy > Orquidea – krásná na pohled, příjemná na dotek a šetrná k vaší peněžence Orquidea – krásná na pohled, příjemná na dotek a šetrná k vaší peněžence

3. 5. 2013

Tuto houpací síť a sedačku pro jednoho v nádherných levandulových odstínech připravila La Siesta speciálně pro ty, co se ve světě houpacích sítí teprve rozkoukávají. Vysoká kvalita za výhodnou cenu potěší každého nováčka.

Měkká kolumbijská náruč

Orquidea má stejně jako ostatní sítě pocházející z Kolumbie velké množství závěsných šňůr. Ty zajistí rovnoměrné rozložení váhy po celé ploše lehátka a vy tak snadno získáte pocit, jako byste se vznášeli v měkké široké náruči. Závěsné šňůry se pro větší pevnost a odolnost vyrábějí ze směsi bavlny a polyesteru v poměru 50/50.

Ideální pro diagonální způsob ležení

Otevřený závěsný úchyt, který je pro kolumbijské sítě rovněž charakteristický, umožňuje maximální rozevření látky. To je důležité pro tzv. diagonální způsob ležení, při němž vidíte nejen na nebe, ale i na své okolí. Houpání je při ležení v síti napříč(diagonálně) také mnohem přirozenější a příjemnější než když ležíte podélně: pohyb nevychází zprava doleva, ale zepředu dozadu jako u běžné houpačky. Při hledání té nejlepší polohy buďte trpěliví a nebojte se experimentovat.

Jako v bavlnce

Orquidea je vyrobená z čisté 100% bavlny. Látka je pevná a zároveň příjemná na dotek. Dlouhá vlákna, typická pro tuto nerecyklovanou bavlnu, se nežmolkují a nechají vyniknout zářivým barevným odstínům. Tkanina je díky zdvojenému lemu odolná proti roztržení.

Snadná údržba

Houpací síť i sedačka Orquidea jsou vhodné dovnitř i na ven. Bavlnu je však nutné na rozdíl od HamacTexu chránit před vlhkem. Proto ji venku sundávejte dřív, než začne padat rosa. Pokud vám náhodou zmokne nebo zvlhne, pověste ji jako prádlo, aby zase co nejrychleji uschla. Síť i sedačka (bez z tyče) se dají prát v pračce na šetrný program při teplotě na 30 stupňů Celsia.

Vhodné místo pro zavěšení

Aby bylo houpání pohodlné, potřebujete pro umístění sítě vhodný prostor. Jeho velikost si můžete jednoduše ověřit podle následujícího pravidla: Výška zavěšení (y) by měla odpovídat přibližně polovině horizontální vzdálenosti (x) obou konců sítě. S volbou fixační sady, kterých máme v naší nabídce několik druhů, vám rádi poradíme.

V naší nabídce najdete

Orquidea – houpací síť pro jednoho s nosností až 120 kg a houpací sedačka pro jednoho s nosností až 130 kg