česky | english

Home > O nás > Zprávy > Yedoo se připojí k projektu Tour de France na koloběžce Yedoo se připojí k projektu Tour de France na koloběžce

12. 6. 2013

Skupina příznivců značky Yedoo se rozhodla aktivně zapojit do jedinečného sportovního projektu Kick France 2013, jehož cílem je absolvovat trasu slavného cyklistického závodu Tour de France na koloběžkách. Tým Yedoo se k protagonistům akce Kick France 2013 připojí 15. den závodu na 242 km dlouhou etapu vedoucí z Givors do Mont Ventoux.

Tým Yedoo má v plánu pokořit nejdelší etapu Tour de France

Skupina více než 20 fandů koloběžek shromážděných kolem výrobce české značky koloběžek Yedoo vyrazí 12. července na koloběžkách z francouzského Givors směrem k legendární cyklistické hoře Mont Ventoux, nacházející se na jihovýchodě Provensálských Alp. Během prvního dne chce tým Yedoo urazit přibližně polovinu etapy, tedy cca 130 km dlouhý úsek a druhý den plánuje dojet až k úpatí Mont Ventoux. Na legendární stoupání chtějí vyrazit společně s týmem Kick France a to ještě nad ránem, aby vrcholu cyklistické mekky všichni dosáhli za svítání.

„Projekt Kick France je v historii koloběhu jedinečný a my chceme být jeho aktivní součástí. Tuhle skvělou partu sportovců podpoříme nejen finančně, ale i tím, že do toho půjdeme s nimi. Pro svoji účast jsme si vybrali právě tuto etapu závodu nejen pro její délku, ale i pro její tradičně fantastickou diváckou atmosféru v části závěrečného stoupání, kde na nás čeká 1 600 výškových metrů“, říká šéf značky Yedoo Dan Pilát.

Koloběžky jako neobvyklý úvod jubilejní Tour de France

Letošní stý ročník závodu Tour de France, který měří celkem 3 479 kilometrů a čítá 21 etap, odstartuje 29. června na Korsice v přístavu Porto Vecchio a skončí 21. července v Paříži pod Vítězným obloukem na Champs Élysées. O neobvyklý úvod jubilejní tour se postará šestičlenný tým Kick France 2013 složený ze čtyř Čechů, Fina a Nizozemce, který pojede všech 21 etap po stejné trase jako cyklistický peloton, jen vždy o den dřív. Více informací najdete na kickfrance.cz nebo na yedoo.eu.

Fotografie ze společného tréninku týmů Yedoo a Kick France na našem FB a další informace pak na koloběžkovém blogu Yedoo.cz.