česky | english

Home > O nás > Zprávy > Yedoo se distancuje od tzv. „inženýrů čar“ Yedoo se distancuje od tzv. „inženýrů čar“

10. 10. 2013

Výrobce koloběžek Yedoo se distancuje od několika případů poškození vodorovného dopravního značení, ke kterým došlo v nedávné době na pražském Žižkově.

Byli jsme informováni, že k přemalování stávajících silničních čar, tak aby vznikl neautorizovaný pruh pro koloběžky a potenciálně další jednostopá nemotorová vozidla, byly použity upravené městské koloběžky Yedoo. Po prozkoumání materiálů (zejm. webové stránky dvekolaadost.tumblr.com a tzv. zinu, časopisu distribuovaném možnými autory akce v tištěné i elektronické podobě) uznáváme, že některé obsahují koloběžky pro dospělé Yedoo Mezeq a Yedoo City. Odmítáme ale jakoukoli odpovědnost za účel, ke kterému mohly být naše výrobky použity.

Značka Yedoo působí v různých podobách na českém a mezinárodním trhu více než 15 let a vždy si považovala za cíl nejen rozvoj vlastního dobrého jména, ale především rozvoj koloběžkové kultury jako takové.

Tým Yedoo tvoří nadšenci, pro které se jízda na dvou kolech stala celoživotní vášní, od každodenního ježdění po městě po letošní projetí nejdelší etapy Tour de France na koloběžkách. Neustále se snažíme své výrobky vylepšovat a zdokonalovat. Do jisté míry nám tedy lichotí vynalézavé využití a „dotvoření“ našich městských koloběžek. Jakkoli nám ale mohou být sympatické i některé myšlenky vyjádřené anonymními autory v jejich manifestu ve zmíněném „časopise“ – zejména důraz na zodpovědnost za širší okolí, odpor proti netoleranci pražských automobilistů k dalším formám dopravy a netoleranci obecně – neztotožňujeme se s radikální projevem, který tzv. „inženýři čar“ zvolili přímo na silnici.

S našimi výrobky se blíže můžete seznámit na www.yedoo.cz nebo na letošním Designbloku, který potrvá do neděle 13. října. Expozici Yedoo najdete v nákladním vagónu č. 6 v areálu Nákladového nádraží Žižkkov.