česky | english

Home > O nás > Zprávy > Velký koloběžkový Yedoo závod se Čtyřlístkem Velký koloběžkový Yedoo závod se Čtyřlístkem

24. 4. 2014

V sobotu 26. dubna se v pražském parku Stromovka v prostoru před Šlechtovou restaurací uskuteční již třetí ročník Velkého koloběžkového závodu se Čtyřlístkem. Akce s bohatým doprovodným programem je určená především pro rodiny s dětmi a všechny příznivce jízdy na koloběžkách.

Závody zahájí představení o princezně Koloběžce první

„Zahájíme stylově v 11.30 hod. pohádkou od Jana Wericha Princezna Koloběžka první,“ říká Jan Andelt z Divadla v parku, které společně s výrobcem koloběžek, odrážedel a dětských kol Yedoo akci pořádají. Pohádku zahrají členové amatérského divadelního souboru Divadlo a jiné.

Následovat budou závody nejmenších dětí na odrážedlech (13.00 hod.) a poté závody na koloběžkách v kategoriích od 4 – 99 let. Diplomy, medaile a ceny budou vítězům předávat samotní maskoti závodu — hrdinové českého komiksu Čtyřlístek.

Prostor mezi jednotlivými starty vyplní bohatý doprovodný program. Děti se mohou těšit na bojovku se Čtyřlístkem, skákací hrad, výtvarné dílny, exhibici ve street parkouru apod. Více na www.divadlovparku.cz.

Sportovně zábavní odpoledne, které se koná pod záštitou starosty MČ Praha 7 Marka Ječménka, zakončí v 17.00 hod. slosování startovních čísel o odrážedla a koloběžky Yedoo.


Závodníci se mohou registrovat na místě před Šlechtovou restaurací již od 11:00 hodin nejpozději však půl hodiny před startem své kategorie. Startovné činí 150 Kč. Časy startů a trasy jednotlivých kategorií najdete na www.yedoo.cz. POZOR: Pro účast na závodech je povinná helma.


Kdo koloběžku nevlastní, bude si ji moct zapůjčit

Aby se i ti, co koloběžku nevlastní, mohli zúčastnit koloběžkového klání, bude na místě po celý den otevřená pojízdná půjčovna Yedoo. „Letos do Stromovky přivezeme cca 70 ks odrážedel a koloběžek pro děti a dospělé. Na místě budeme mít také servisní stánek. V něm všem zájemcům před závodem dohustíme pneumatiky, seřídíme brzdy, dotáhneme spoje, vycentrujeme a promažeme kolečka. Chceme, aby si lidé jízdu na koloběžkách i závody opravdu užili.“ uvádí Jakub Bostl, zástupce značky Yedoo a dodává: „Koloběžky půjčujeme zdarma oproti dokladu totožnosti a vratné záloze 200 Kč.“

Pojízdné muzeum koloběžek

Yedoo do Stromovky také na ukázku přiveze asi patnáct modelů ze 60 historických koloběžek, které se jim dosud podařilo nashromáždit.„Rádi bychom naši sbírku ještě rozšířili, a proto nabízíme “výměnu staré za novou“, svěřuje se Jakub Bostl a vyzývá Pražany: „Nedávejte své vysloužilé koloběžky do šrotu, přineste je k nám. Dostanete výraznou slevu na nákup produktů Yedoo případně vám ji vyměníme za novou.“