česky | english

Home > O nás > Zprávy > Do práce na koloběžce. Přidejte se Do práce na koloběžce. Přidejte se

10. 5. 2016

Chcete jezdit do práce na koloběžce? Chcete si zlepšit kondici, náladu a upevnit vztahy s kolegy v práci? Chcete přispět k čistšímu ovzduší a příjemnějším, bezpečnějším a zdravějším městům. Přidejte se k nám a zaregistrujte se do celostátní soutěže Do práce na kole, kterou letos už po šesté organizuje sdružení Auto*Mat.

Yedoo jede

Cestou domů z Tour de France si mnozí z našeho týmu slibovali, že budeme jezdit na koloběžce častěji - třeba i do práce. Den bez pocitu radosti a volnosti, které nám jízda na koloběžce dávala, jsme si tehdy nedokázali ani představit. Jenže časem, ač koloběžky vyrábíme, jsme se vrátili k zaběhlým rutinám. Znáte to: moc práce; počasí, že by psa nevyhnal; rodinné povinnosti, nevyspání, kašle, rýmičky apod.

Pro radost i zdravější planetu

Ale letos se to pokusíme změnit. Pomoc by nám v tom měla účast v motivační celostátní soutěži Do práce na kole, kde se k osobní motivaci přidávají i ty celospolečenské. Třeba to, že loňští soutěžící, kterých bylo celkem 7 280, najeli tolik kilometrů, že by pětatřicetkrát objeli zeměkouli. Kdyby všichni z nich jezdili do práce autem, vyprodukovali by zhruba 212 tun oxidu uhličitého, 1 tunu oxidu uhelnatého, 49 kg prachových částic, které na sebe váží kila látek poškozujících naše zdraví i životní prostředí. PŘIDÁTE SE?

Koloběžka jako výhra

Motivací by mohlo být i to, že jsme do soutěže darovali koloběžku Yedoo City New jako výhru pro kategorii KREATIVITA. Nejlepší nápady se totiž v hlavě rodí, když ji zrovna nenamáháte, když všechny povinnosti necháte za sebou a vychutnáváte si třeba radost jízdy na koloběžce. Pak vám skáčou do hlavy skoro samy. Může to být báseň nebo obrázek. Můžete natočit video nebo nakreslit komiks. Fantazii se meze nekladou. Podrobnosti najdete na blogu Yedoo nebo na www.dopracenakole.cz.