česky | english

Home > O nás > Zprávy > Yedoo Alloy – takové koloběžky tu ještě nebyly Yedoo Alloy – takové koloběžky tu ještě nebyly

18. 7. 2016

Koloběžky Yedoo urazily za dobu své existence velký kus cesty. Poslední modely Wolfer a Trexx a na ně navazující menší modely Dragstr, Rodstr a Friday mají mnoho konstrukčních předností, které se na trhu koloběžek zatím neobjevily

Protlačované vícekomorové profily

Základem jejich celohliníkového rámu jsou protlačované vícekomorové profily, které snadno odolají svislému i vodorovnému – bočnímu zatížení. V těch nejnamáhanějších částech jsme profil ještě prořízli, rozevřeli a víceúrovňovými svary připevnili k ostatním dílům rámu. Rám je tak lehký a současně maximálně pevný.

Originálně navržené stupátko a další důmylsné detaily

Originálním řešením je i navržené stupátko. Jeho celková výška, pouhých 27 mm, znamená pro jezdce minimální výšku nášlapu při dostatečné vzdálenosti stupátka nad terénem. Díky dvoupolohové zadní vidlici si pak stupátko může každý nastavit podle vlastních představ. Jedinečný lichoběžníkový tvar se zkosenými boky umožňuje bezpečný náklon koloběžky i při extrémní jízdě v zatáčkách a minimalizuje potenciální styčné plochy na nerovném povrchu. Prostě si jen tak neškrtnete.

Praktickou maličkostí navíc je i nově řešená patka, která při překonávání překážek dovoluje patou jednoduše přizvednout zadní kolečko, nebo výběr počtu protiskluzových gripů na míru potřebám každého jezdce. To vše posouvá koloběžky z řady Alloy daleko dopředu. Pohybujme se rychle, přidejte se k nám.

Bližší informace o našich novým modelech řady Yedoo Alloy najdete zde.