česky | english

Home > O nás O nás

Úvod

Specializovaná prodejna a e-shop Intrea.cz

Na těchto internetových stránkách najdete sportovní potřeby pro děti i dospělé, koloběžky, odrážedla, šipky, houpací sítě a sedačky a další potřeby pro volný čas. Značky Yedoo, Harrows, Echowell a La Siesta jsou zárukou kvality a spokojenosti našich zákazníků. Ani ty nejlepší produkty a značky se ale neobejdou bez péče výrobce a prodejce, který naslouchá přáním svých zákazníků. Těšíme se proto na všechny vaše názory a připomínky, jsou součástí naší práce.

Za tým Intrea-Piko, s.r.o. Dan Pilát

Profil a historie firmy

Hlavní činností společnosti INTREA-PIKO s. r. o., která v roce 2017 oslavila 25. výročí svého vzniku, je produkce originálních koloběžek, odrážedel a dětských kol pod vlastní značkou Yedoo. Produkty Yedoo si oblíbili zákazníci nejen doma, ale i ve světě, a to především díky vysoké kvalitě, atraktivnímu designu a příznivé ceně.

Historie firmy sahá do počátku devadesátých let, kdy se specializovala zejména na navrhování a realizaci obchodních interiérů. Zaměření firmy reflektoval i její tehdejší název - Intrea, jenž vzniknul spojením slov interiéry a realizace. Mezi zdařilé projekty, které dodnes plní svou funkci a mají vztah k současné činnosti firmy, patří například herna a šipkový klub „MASH“ v pražských Holešovicích, navržený ve stylu stejnojmenného televizního seriálu.

Souhra náhod po roce 1995 vedla k rozvoji obchodní činnosti firmy. Prvním významným obchodním produktem se staly šipky a terče Harrows od předního anglického výrobce. Postupem let k šipkám přibývaly i další potřeby pro volný čas, jako jsou pétanque, kroket, baseball, fresbee či skate a první koloběžky. Se změnou oblasti podnikání se změnil i název firmy na INTREA – PIKO s. r. o. podle jmen tehdejších společníků Dana Piláta a Martina Kopeckého.

Přechod k výrobně obchodní společnosti

Významným mezníkem v historii společnosti INTREA–PIKO s. r. o. se v roce 1998 stala návštěva mezinárodní výstavy „Sport Show“ v americkém Las Vegas, na které se zrodil skvělý nápad navrátit koloběžky do české kotliny a dát této tradiční zábavě nový rozměr.

První koloběžkový boom dosáhl svého vrcholu již na podzim roku 2000. Tehdy dominovaly v Česku i ve světě především skládací koloběžky s malými 4palcovými polyuretanovými kolečky.

Požadavky zákazníků a s nimi i podoba koloběžek dodávaných na trh společností INTREA–PIKO s.r.o. se ale od té doby výrazně změnily. Zlepšily se jízdní vlastnosti, kvalita provedení i úroveň designu. Zásadní změny, které přispěly k bezpečné a komfortnější jízdě, byly především větší velikost koleček a pevný rám.

Vytvoření Značky Yedoo

10 let práce na vývoji vlastních produktů přineslo výsledky a firma tak mohla na mezinárodním cyklistickém veletrhu Sport Life v Brně v roce 2008 poprvé představit svoji vlastní značku originálních koloběžek, odrážedel a dětských kol Yedoo. Název značky vznikl úpravou českého radostného výkřiku „Jedůů“ tak, aby byl použitelný pro celosvětový trh.

Vytvoření vlastní značky, mezinárodní expanze a nově udaný směr zajistil firmě rozvoj a růst i v období ekonomické krize. Dnes, se produkty značky Yedoo prodávají ve více než 30 zemích světa. K největším odběratelům patří Francie, Rusko, Holansko, Německo, Španělko, Švédsko, Maďarsko, Polsko, Rakousko a Ukrajina. Nejdále se na koloběžkách a odrážedlech Yedoo jezdí v Japonsku nebo na Novém Zélandu.

Nedílnou součástí činnosti společnosti je i provozování informačního portálu yedoo.cz, jehož cílem je propagovat koloběžky nejen jako potřebu pro zábavu a sport, ale také coby ekologický a zdraví prospěšný dopravní prostředek. Návštěvníci zde najdou užitečné rady, aktuální informace, reportáže a tipy na výlety.

INTREA–PIKO s. r. o. přímo zaměstnává 18 pracovníků, součástí firmy je ale řada externích specialistů (designerů, grafiků atd.) a mezinárodní produkční a obchodní tým.